Unutulan

Oyun Hakkında

Eskiden çalıştıkları kumpanyada kantocu ve oyuncu olan iki Ermeni kadın, Mari ve Nıvart… Çıktıkları bir turne sırasında otel masraflarını ödeyemeyen kumpanya tarafından, otele rehin bırakılırlar.

Künye

Yazan : Elif Ongan Tekçe
Yöneten : Sanem Öge
Oynayanlar : Elif Ongan Tekçe, Burçak Karaboğa Güney
Ses-Afiş : Ümit Kıvanç
Işık : Akın Yılmaz
Kostüm : Tuğba Eke

 

YERSİZLER

Elif Ongan tekçe

1975 yılında Ankara ‘da doğdu. 2000 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi “Tiyatro” Bölümü’nden, 2009 yılında Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Film ve Drama” Yüksek Lisans Bölümünden mezun oldu. Mersin Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ve Tiyatro Bölümünde birçok oyunda oynadı ve yönetmenlik yaptı. 2000 yılında İstanbul’a yerleşmesi ile, 2000-2002 yılları arasında Mahir Günşiray’ın yönetmenliğinde “Ormanların Hemen Önündeki Gece” ve “Evlenme” adlı oyunlarda Tiyatrooyunevi’nde, 2003 yılında Yücel Erten’in yönetmenliğinde “Kadınlar Devleti” adlı oyunda Asya Prodüksiyon Tiyatrosu’nda, 2004-2005 yıllarından Hakan Altıner’in yönetmenliğinde “Kamelyalı Kadın” ve “Küçük Şarkılar Bahçesi” adlı oyunlarda Tiyatro Kedi ’de, 2006 yılında Jale Karabekir’in yönetmenliğinde “Kadınlar Savaşı” adlı oyunda Tiyatro Boyalı Kuş’ta , 2007 ve 2016 yılları arasında çeşitli zamanlarda Yeşim Özsoy’un  yönetmenliğinde “Son Dünya” ve ”Aşk ve Faşizm” adlı oyunlarda Galata Perform ’da oyunculuk yaptı. 2008 yılında, yönetmenliğini ve metin uyarlamasını yaptığı Oliver Müzikali ile” X. Lions Direklerarası Tiyatro Ödüllerinden “Özel ödül” aldı. Metin uyarlaması ve yönetmenliğini yaptığı bazı oyunlar arasında , “Herhangi Bir Efsane”, “Kapının Önünde”, “Küçük Denge Dünyası”, “Lüküs Hayatı Nasıl Bilirdiniz?” ve “Savaş Oyunları” sayılabilir. Belmin Söylemez ’in “Şimdiki Zaman” adlı filmi ve David Rabinoviç’in “Harem” adlı belgeselinde; birçok kısa filmde oynadı. Çeşitli tiyatrolarda “Devinim” başlıklı oyunculuk eğitimleri verdi. Yazdığı çocuk ve yetişkin oyunları vardır. Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda tiyatro eğitimleri vermeye devam ederken; TRT İstanbul Radyosu “Çocuk Saat’inde” yazarlık ve seslendirme yapmaktadır. Yersiz Kumpanya ’nın “Unutulan” adlı oyununun yazar ve oyuncusudur.

SANEM ÖGE

1977’de İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Şahika Tekand yönetiminde Stüdyo Oyuncuları Oyunculuk Stüdyosu’nda eğitimine başladı. Aynı dönem giriş yaptığı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirdi. İTÜ Sanat Tarihi yüksek lisans eğitimini yarıda bırakarak başladığı Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü’nde oyunculuk odaklı yüksek lisans eğitimini 2009’da tamamladı. 1995’ten bu yana çeşitli oyunlar ve filmlerde rol aldı. “Gergedanlaşma”(Şahika Tekand), “Yüzyılın Aşkı” (Yeşim Özsoy), “Leonce ile Lena” (Mahir Günşiray), “Stop the Tempo” (Özen Yula), “Hizmetçiler” (Müge Gürman), ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’ndan sahnelenen “Çehov Makinesi” bu oyunlardan bazılarıdır. Hem tiyatro hem sinema alanlarında çeşitli ödüller almıştır. “Şimdiki Zaman” filmiyle 31.İstanbul Film Festivali’nde aldığı “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü ve “Yüzyılın Aşkı” oyunundaki performansıyla 2011 Tiyatro Tiyatro Ödülleri’nde aldığı “Yılın Kadın Oyuncusu” ödülü bunlardan bazılarıdır. İstanbul Beykent Üniversitesi GSF Tiyatro Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak calismaktadır. Yersiz Kumpanya’da “Unutulan” adlı oyunun yönetmenliğini yaptı.

BURÇAK KARABOĞA GÜNEY

1974’de İstanbul’da doğdu. 1988 yılında “Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları” ile oyunculuğa başladı. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Yaratıcı Drama ve Çocuk Yogası konularında uzmanlaştı. Çağdaş Drama Derneği Liderlerindendir. “İstanbul Tiyatro Atölyesi Topluluğu”, “Tiyatro Boyalı Kuş”, “Çekirgeler Kumpanyası” ’nda çeşitli oyunlarda rol aldı. 1988’den bu yana rol aldığı oyunlar; “Macbeth”, “Eskicinin Tazesi”, “İş Ararım İş”, “Turandot ve Aklayıcılar Kongresi”, “At”, “Kafkas Tebeşir Dairesi”, “24.00”, (Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları) , “Galip Sokaklara Talip”, “Fırtına”, “Şvayk ile Übü’nün Tarihi Karşılaşması” (Tiyatro Boğaziçi), “Don Cristobito ile Dona Rosita’nın Acıklı Güldürüsü”, “ Üç Tanıdık Hikâye”, “Kafkas Tebeşir Dairesi” (Kerem Karaboğa)”, “Aşk, İhanet, Yalnızlık vs..”, “Kadınlar Savaşı” (Jale Karabekir), “Taş” (Özlem Özhabeş) olarak sayılabilir. Ayrıca Tiyatro Boyalıkuş’un “Ferhat ile Şirin”, “Dış Ses”, “Böyle Bir Aşk Masalı” adlı oyunlarında Işık ve Ses -Teknik uygulayıcısı olarak görev almıştır. İstanbul Drama Sanat Akademisi ve Terakki Vakfı Okulları’nda “Yaratıcı Drama ve Tiyatro” eğitimleri vermektedir. Yersiz Kumpanya ’nın “Unutulan” adlı oyununda oynamaktadır.

PİTİ

2016 doğumlu olduğu sanılmaktadır. Nestle çalışanları tarafından İstanbul-Maslak’ta plazaların önünde bulunarak kurtarılmıştır. Unutulan projesi, Piti’nin psikolojik destek ve sinerji oluşturma alanlarında görev aldığı üçüncü tiyatro projesidir.

 

 

 

 

Instagram
Facebook
Twitter